Czym charakteryzuje się bezpieczny przewóz osób?

Autor marcinbus
Czym charakteryzuje się bezpieczny przewóz osób?

Podstawą transportu osób jest zadbanie o najwyższy poziom bezpieczeństwa podróżujących. Decyduje o nim wiele czynników, które wpływają na samopoczucie i stan zdrowia podróżnych, ale również na ograniczenie do minimum ryzyka awarii lub wypadków. Przewidywanie problemów pozwala ich uniknąć w trasie, dlatego tak ważne jest spełnienie wymogów formalnych i zdroworozsądkowych.

Przewóz osób bez licencji – uwaga!

Przewóz osób bez licencji – uwaga!

Przewóz osób to działalność, która wiąże się z wyjątkową odpowiedzialnością, jaką kierowcy i przewoźnik ponoszą za pasażerów. Dlatego tak ważne jest działanie zgodzie z prawem i na podstawie ważnych licencji. Pomimo to na rynku usług można spotkać firmy przewozowe, które ignorują te obowiązki i wożą pasażerów pomimo braku uprawnień. Często zatrudniają też kierowców bez licencji.

Licencja na przewóz osób

Autor marcinbus
Licencja na przewóz osób

Świadczenie usług z zakresu transportu osób na trasach krajowych i międzynarodowych wymaga spełnienia wymogów formalnych. Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym zobowiązuje przewoźnika do posiadania licencji na krajowy przewóz osób samochodem osobowym. Do jej uzyskania konieczne jest złożenie wniosku w odpowiednim starostwie oraz spełnienie kilku warunków.

Prawa pasażera

Prawa pasażera

Przewóz osób busem do wybranego miasta w Polsce lub za granicą jest usługą wykonywaną na podstawie typowej umowy konsumenckiej. Przewoźnik i pasażer zawierają ją poprzez transakcję sprzedaży biletów. Podobnie, jak w przypadku każdej innej umowy kupna-sprzedaży przewoźnik zobowiązuje się do wykonania usługi na określonych wcześniej warunkach. Pasażer zaś nabywa określone prawa.

Jak wygodnie podróżować busem na długie odległości?

Autor marcinbus
Jak wygodnie podróżować busem na długie odległości?
Zdjęcie: Anthony Ginsbrook on Unsplash

W dzisiejszych czasach Polacy mogą podróżować niemalże bez przeszkód, szczególnie w obrębie Unii Europejskiej. Wystarczy mieć ważny dowód osobisty, aby móc wyskoczyć na weekend do którejś z ciekawszych stolic europejskich. Mimo dużej popularności połączeń lotniczych, wciąż wiele osób woli podróżować drogą lądową.

Rodzaje transportu osób

Autor marcinbus
Rodzaje transportu osób
Rodzaje transportu, Zdjęcie: Danis Lou on Unsplash

Firma Marcin Bus organizuje przewóz osób z północno-zachodniej części Polski do krajów Europy Zachodniej, głównie Niemiec, Holandii oraz Antwerpii. Staramy się wychodzić naprzeciw wszystkim klientom, dlatego zapewniamy transport wycieczkom prywatnym, prowadzimy też stałą współpracę z firmami potrzebującymi przewozu pracowników.

Najczęstsze trasy busów Polska – Niemcy

Najczęstsze trasy busów Polska – Niemcy
Pocztówki Berlin, Zdjęcie: Markus Spiske on Unsplash

Polacy systematycznie jeżdżą do Niemiec, nie tylko w celach turystycznych, ale również do pracy. Mieszkańcy zachodniej części kraju nie muszą pokonywać zbyt dużego dystansu, szczególnie jeśli docelowo wybierają się do stolicy, Berlina. Jednak zamiast jeździć własnym samochodem bardziej opłaca się zarezerwować miejsce w busie. 

Jak szybko można dojechać z Polski do Holandii, Belgii i Niemiec?

Jak szybko można dojechać z Polski do Holandii, Belgii i Niemiec?
Zdjęcie: Gerrit Vermeulen on Unsplash

Odkąd Polska została członkiem UE, nasi rodacy masowo zaczęli wyjeżdżać na zachód w poszukiwaniu pracy. Poza Wielką Brytanią, największy odsetek polskiej emigracji mieszka w Niemczech, Holandii oraz Belgii. Nic zatem dziwnego, że dużą popularnością cieszą się przewozy osób z Polski na zachód.

Kulturalne zachowanie w busie

Kulturalne zachowanie w busie
Zdjęcie: bruce mars on Unsplash

Polacy podróżują coraz więcej, przynajmniej raz do roku wybierają się na dłuższe wakacje za granicę. Dzięki dużej dostępności prywatnych przewoźników, możemy bez problemu dostać się do zachodniej części Europy, korzystając z wygodnych i nowoczesnych busów. W czasie podróży bardzo ważne są zasady dobrego zachowania.