Co należy zabrać ze sobą w długą podróż busem?

Autor marcinbus
Co należy zabrać ze sobą w długą podróż busem?
Bus, Photo by Ezra Jeffrey on Unsplash

Wycieczka zagraniczna nie jest obecnie tak dużym wydarzeniem w życiu jak dawniej, w końcu w ciągu minionej dekady Polacy zaczęli podróżować znacznie więcej. Mimo dużej dostępności niedrogich połączeń lotniczych, wciąż sporo osób zamiast latać samolotem woli pokonywać dystans drogą lądową.

Obecnie busy zaopatrzone są w wygodne siedzenia i klimatyzację. Dzięki temu nawet wiele godzin spędzonych w drodze niekoniecznie musi być dla nas specjalnie uciążliwych. Jeżeli czeka nas długa podróż busem, warto odpowiednio ją zaplanować i zabrać ze sobą rzeczy, które skutecznie umilą nam drogę.

Jedzenie na podróż

W trakcie wielogodzinnej drogi z pewnością zgłodniejemy, dlatego warto spakować do torby smaczne jedzenie. Jednak aby nie przeszkadzać pozostałym pasażerom należy unikać produktów o intensywnym zapachu, który rozniesie się na całego busa. Jedząc powinniśmy też pilnować czystości wokół siebie, nie zostawiać okruchów itp.

W czasie podróży niezbędne też będzie picie, szczególnie jeśli podróżujemy klimatyzowanym busem. Najlepiej zabrać ze sobą zwykłą wodę mineralną, która skutecznie ugasi pragnienie, w przeciwieństwie do słodzonych napojów gazowanych. Dobrym pomysłem jest także zabranie ze sobą termosu z ciepłą kawa lub herbatą.

Niezbędna elektronika

Kolejnym aspektem, o który warto zadbać przed dłuższą drogą jest rozrywka. W trakcie wielu godzin jazdy warto urozmaicić sobie czas, najlepiej się w tym przypadku sprawdzi laptop lub tablet. Elektronika w podróży jest teraz bardzo powszechna, w końcu w większości busów istnieje możliwość podłączenia ładowarki.

Jednak jeżeli chcemy w czasie drogi oglądać film lub słuchać muzyki, trzeba zabrać ze sobą również słuchawki. Musimy pamiętać, że nie podróżujemy sami, dlatego nie możemy naprzykrzać się innym pasażerom niepożądanymi dźwiękami z laptopa. Warto też pamiętać o podładowaniu telefonu w czasie dłuższej jazdy.

Chłopak w busie

Photo by Avel Chuklanov on Unsplash

Wygoda podróżowania

Aby długa podróż była wygodna, warto zabrać ze sobą poduszkę, najlepiej w formie kołnierza. Dzięki temu bez problemu zapadniemy w drzemkę. Jeżeli wybieramy się w drogę w nocy, warto spakować również zatyczki do uszu, oraz opaskę do oczu. Dzięki temu żadne, niepożądane głosy nie zaburzą naszego snu.

Skomentuj artykuł

Your email address will not be published.

Możesz użyć tych atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>