Jak wygodnie podróżować busem na długie odległości?

Autor marcinbus
Jak wygodnie podróżować busem na długie odległości?
Zdjęcie: Anthony Ginsbrook on Unsplash

W dzisiejszych czasach Polacy mogą podróżować niemalże bez przeszkód, szczególnie w obrębie Unii Europejskiej. Wystarczy mieć ważny dowód osobisty, aby móc wyskoczyć na weekend do którejś z ciekawszych stolic europejskich. Mimo dużej popularności połączeń lotniczych, wciąż wiele osób woli podróżować drogą lądową.

Obecnie większość przewoźników zapewnia komfortowy przejazd w nowoczesnych autobusach, zaopatrzonych w wiele udogodnień. Jednak wiele godzin spędzonych w pozycji siedzącej może być dość kłopotliwe. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby długa podróż autobusem była znacznie bardziej komfortowa.

Które miejsce wybrać?

Jednym z kluczowych czynników, które mają wpływ na naszą wygodę w czasie podróży jest wybór miejsca. Obecnie większość przewoźników umożliwia wcześniejszą rezerwację, dlatego warto z tego mądrze skorzystać. W każdym busie znajdziemy kilka siedzeń, które zapewniają więcej miejsca z przodu na nogi.

Jest to zwykle I rząd, oraz siedzenia w okolicach wyjścia ewakuacyjnego. Wygodna podróż to też swoboda poruszania się. Jeśli czeka cie wiele godzin w busie warto usiąść z brzegu, wówczas pójście do toalety będzie znacznie prostsze. Odradzamy też wybór ostatniego rzędu, w którym nie ma opcji odchylenia siedzenia do tylu.

Co zabrać ze sobą?

Szykując się na dłuższą podróż busem, warto zabrać ze sobą kilka akcesoriów, dzięki którym droga będzie mniej uciążliwa. Jednym z ciekawszych gadżetów jest poduszka w formie kołnierza, która ułatwia odpoczynek w pozycji siedzącej. Można ją zakupić w wersji dmuchanej, przez co łatwiej zmieści się do naszego bagażu.

Wygodna podróż będzie bardziej prawdopodobna jeśli zabierzemy ze sobą zatyczki do uszu, szczególnie jeśli wyruszamy w drogę w nocy. Dzięki temu łatwiej zaśniemy nawet w obliczu nieustannych rozmów, zabawy dzieci czy uciążliwego chrapania współpasażera. Przydatna może się również okazać opaska na oczy.

Jedzenie w podróży

W trakcie wielu godzin w busie z pewnością zgłodniejemy. Jednak warto zwrócić uwagę na jedzenie, które ze sobą zabieramy. Nie powinno mieć ono zbyt intensywnego zapachu, bowiem innym pasażerom może to przeszkadzać. Pamiętajmy również, aby spakować picie w dużej ilości, klimatyzacja wzmaga bowiem pragnienie.

Skomentuj artykuł

Your email address will not be published.

Możesz użyć tych atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>