Lista wpisów w kategorii

7 wpisów

Przewóz osób bez licencji – uwaga!

Przewóz osób bez licencji – uwaga!

Przewóz osób to działalność, która wiąże się z wyjątkową odpowiedzialnością, jaką kierowcy i przewoźnik ponoszą za pasażerów. Dlatego tak ważne jest działanie zgodzie z prawem i na podstawie ważnych licencji. Pomimo to na rynku usług można spotkać firmy przewozowe, które ignorują te obowiązki i wożą pasażerów pomimo braku uprawnień. Często zatrudniają też kierowców bez licencji.

Jak wygodnie podróżować busem na długie odległości?

Autor marcinbus
Jak wygodnie podróżować busem na długie odległości?
Zdjęcie: Anthony Ginsbrook on Unsplash

W dzisiejszych czasach Polacy mogą podróżować niemalże bez przeszkód, szczególnie w obrębie Unii Europejskiej. Wystarczy mieć ważny dowód osobisty, aby móc wyskoczyć na weekend do którejś z ciekawszych stolic europejskich. Mimo dużej popularności połączeń lotniczych, wciąż wiele osób woli podróżować drogą lądową.

Jak szybko można dojechać z Polski do Holandii, Belgii i Niemiec?

Jak szybko można dojechać z Polski do Holandii, Belgii i Niemiec?
Zdjęcie: Gerrit Vermeulen on Unsplash

Odkąd Polska została członkiem UE, nasi rodacy masowo zaczęli wyjeżdżać na zachód w poszukiwaniu pracy. Poza Wielką Brytanią, największy odsetek polskiej emigracji mieszka w Niemczech, Holandii oraz Belgii. Nic zatem dziwnego, że dużą popularnością cieszą się przewozy osób z Polski na zachód.

Kulturalne zachowanie w busie

Kulturalne zachowanie w busie
Zdjęcie: bruce mars on Unsplash

Polacy podróżują coraz więcej, przynajmniej raz do roku wybierają się na dłuższe wakacje za granicę. Dzięki dużej dostępności prywatnych przewoźników, możemy bez problemu dostać się do zachodniej części Europy, korzystając z wygodnych i nowoczesnych busów. W czasie podróży bardzo ważne są zasady dobrego zachowania.

Dlaczego warto podróżować busem?

Dlaczego warto podróżować busem?
Podróż busem Zdjęcie: Jad Limcaco, Unsplash

Obecnie, mimo dobrej dostępności połączeń lotniczych, nadal wiele osób woli podróżować drogą lądową. Europę można przemierzać za pośrednictwem samochodu oraz pociągu, jednak najwygodniejszą i najbardziej opłacalna opcją jest transport busem. Korzystając ze sprawdzonego przewoźnika, można oszczędzić sporo czasu i pieniędzy.